Srpen 2007

Tak jsem z5

31. srpna 2007 v 20:37 Moje kecy
Moje nepřítomnoust nebila ani znát měla jsem předpřipravené články. Byla jsem týden v Chorvatsku. Bylo tam hezky jen moje heslo je s rodiči už nikdy na dovolenou!!! V průběhu žáří sem dám nějaké fotky. jinak si užijte zbytek prázdnin čaukyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy

Me2You

30. srpna 2007 v 20:00 Me2You


Konstrukce lodi

28. srpna 2007 v 20:00 Titanic
V roce 1909 zahájila loděnice Harland&Wolff v Belfastu stavbu zaoceánského parníku Titanic, objednaného společnosti White Star Line. Titanic byl spuštěn na vodu dne 31. května 1911 a 10. dubna 1912 se vydal na svou první plavbu.

Dlužno poznamenat, že Titanic nebyl jedinou obří lodí této doby. Spolu s ním byly navrženy a realizovány také dvě sesterské lodě Titanicu. První byla Olympic a druhá Gigantic. Olympic se s úspěchem plavila po Atlantiku za světové války, Gigantic, později přejmenovaný na Britannic byl potopen německou minou v roce 1916.
Parametry lodi:
 • Délka 269 m
 • Šířka 28,5 m
 • Výška 53,5 m
 • Ponor 10,5 m
 • Výtlak 53 200 tun
 • Šrouby
  • 2 krajní o hmotnostech 38 tun
  • 1 střední těžký 22 tuny
 • Rychlost 23 - 25 uzlů (převod: 10 uzlů = přibližně 18,5 km/hod)
 • Stroje
  • 2 čtyřválcové pístové parní, trojčinného expanzního typu
  • 1 nízkotlaká parní nereverzibilní turbína
Výkon 50 000 - 55 000 koní
Loď měla celkem 9 palub. Nejvyšší z nich byla člunová s 20 záchrannými čluny, dále následovalo 7 palub označené DECK A - G , kde se vyskytovaly ubytovací prostory pro cestující a posádku, dále společenské místnosti jako jídelny, kuřárny, tělocvičny a skladovací prostory. Nejníže bylo dvojité dno. V první části byly sklady pošty, strojovny a druhá část bylo již samotné dno. Loď byla rozdělena na 16 vertikálních vodotěsných komor, které byly rozděleny ocelovými přepážkami. To mělo zajistit udržení loďi, kdyby došlo k čelnímu střetu a následně k zaplnění max. 4 komor.

Loď měla 4 zkosené komíny - tři od kotlů a čtvrtý sloužil jako ventilátor. Na palubě byly dva stožáry. Na předním z nich byl uložen strážní koš pro hlídku.

Celková kapacita byla 3547 osob: cestující I. třídy 905, II. třída 564, III. třída 1134 a posádka 944. Cena lístku pro I. třídu byla tehdy 870 liber (v přepočtu dnes asi 42000 Kč).

Zajímavosti k filmu Titanic

27. srpna 2007 v 20:00 Titanic

Zajímavosti k filmu Titanic (1997)

Kate Winslet se do své úlohy již na první pohled neuvěřitelně vžila a pro získání role udělala vše. Porazila tak své rivalky Gwyneth Paltroww i Claire Daness. Film z obou herců vytvořil hvězdy.

Pro natočení filmu nechal Cameron postavit téměř stejnou kopii lodě. Každému detailu věnoval maximální pozornost. Dal postavit i obrovskou nádrž,ve které ji nechal potopit.

Podle původní představy režiséra Jamese Camerona měl hvězdný pár ztvárnit úplně někdo jiný. Jacka Dawsona měl původně zahrát Matthew McConaugheyy nebo Chris O'Donnell. Až potom si uvědomil, že oba herci jsou na danou rolu příliš staří, a úlohu svobodomyslného mladíka udělil Leonardovi DiCapriovi.

Oproti tomu Enya byla hnedle od začátku číslo 1 pro nazpívání soundtracku.

Titanic získal 11 Oskarů.

Samotný film byl dražší jak původní Titanic, který ve své době stál 7,5 milionu $, což by po přepočtu inflace bylo v současnosti něco mezi 120 - 150 miliony $. Ale film stál více jak 200 milionu $.

Všechny Jackovi obrázky kreslil sám režisér James Cameron a to včetně toho, na kterém je Rose s náhrdelníkem. Při záběrech kreslících rukou, to jsou právě ruce režiséra, které můžeme vidět.

Spousta dekorací byla vyrobena firmami, které stejné věci vyráběli pro původní Titanic.

Schodiště, které je ve filmu, je větší, než bylo to skutečné. Ostatně i spousta dalších věcí byl vyrobena větší, aby Titanic na plátnech vypadal "titánštější".

Když se loď rozlomí na dvě části, je na zadní palubě s Jackem a Rose muž v bílém, který popíjí whisky. Tento muž ve skutečnosti existoval. Byl to lodní kuchař, který ukradl zmíněnou láhev v kuchyni a napájel se whisky, aby mu bylo teplo a tím se chránil před ledovou vodou.

Všechen zvuk byl přidán až v postprodukci a to včetně hlasů. Takže herci vlastně dabovali sami sebe.

Minitest

26. srpna 2007 v 20:00 Blbosti
Představte si následující situaci:
Stojíte v bytě a stane se pět věcí naráz:
1. zvoní telefon
2. pláče dítě
3. teče voda z kohoutku a za chvíli asi přeteče
4. máte pověšené prádlo a začíná pršet
5. někdo zvoní, nebo klepe na dveře
Zadání:
Napište si postupně za sebou pořadí, v jakém by jste tyto situace řešili a to za předpokladu, že ke všem těmto "událostem" máte stejně daleko.
Až to budete mít, tak se podívejte na konec tohoto testu - dřív to nemá smysl.

Vyhodnocení:
Každá situace označuje určitou prioritu ve Vašem životě a Vy jste si tímto vlastně napsali svůj žebříček hodnot:

1. telefon - práce
2. dítě - rodina
3. přetékající voda - sex
4. prádlo - peníze
5. někdo za dveřmi - přátelé

Jak vznikl medvídek Me to you

26. srpna 2007 v 20:00 Me2You
V malé vesničce mělo jednoho dne dojít k demolici malého rodinného domku. Všechny nepotřebné věci byly vyneseny před domek a naházeny na jednu hromadu. Zřejmě jen nedopatřením se do této hromady dostal i malý hnědý medvídek. Obklopený vším harampádím zůstal zde nikým nepovšimnut mnoho týdnů. Tehdejší zima byla velmi chladná. Stále jen sněžilo, rybníky i říčky zamrzaly a lidé raději zůstávali doma v teple. Malý medvídek byl zaklíněn mezi starými matracemi a byla mu veliká zima. Byla mu dokonce tak velká zima, že se jeho hnědý kožíšek změnil na šedivý a jeho hnědý čumáček zmodral. Byl moc smutný. Na celém světě nebyl nikdo kdo by jej miloval. Až jednoho dne, když se oteplilo ho objevila malá holčička. Vyprostila jej zpod matrací a takřka si ho zamilovala. Byl tak sladký a něžný. Běžela se s ním domů pochlubit babičce. Babička ho musela na několika místech zašít a přidat malou záplatu. Malá holčička mu začla říkat tatty teddy - střapatý medvídek.

Jak to bylo doopravdy a Adamem a Evou

25. srpna 2007 v 20:01 Blbosti
Jednoho dne, v zahradě Eden, povídá Eva Bohu:
"Pane, mám problém..."
"O co jde, Evo?"
"Pane, vím, že jsi stvořil a dal mi tuto nádhernou zahradu, toto skvělé zvířectvo a toho zasra... hada, ale já stále nejsem šťastná."
"Proč, Evo?" zazněl hlas shora.
"Pane, jsem sama, a mám plné zuby jablek."
"V tom případě, Evo, mám řešení. Stvořím pro tebe muže."
"Co je to muž, Pane?"
"Tato bytost bude stvořením nedokonalým, s mnohými chybami. Bude lhát, podvádět, bude marnivý a vytahovačný. Ale bude i větší, silnější, rychlejší, bude rád lovit a zabíjet.
Bude vypadat směšně, když bude vzrušený, ale když si stěžuješ, vytvořím ti ho tak že uspokojí tvoje fyzické potřeby.
Bude trošku bláznivý a bude se bavit zbytečnostmi jako zápasy a hrou s míčem. Nebude mít brilantního ducha, takže bude potřebovat tvoje rady, abys usměrnila jeho myšlenky."
"Super!" vykřikla Eva a ironicky zdvihla obočí.
"V čem je tedy háček, Pane?"
"Budeš ho mít pod jednou podmínkou."
"Jakou, Pane?"
"Jak jsem říkal, bude pyšný, arogantní a marnivý. Takže ho budeš muset nechat věřit, že jsem ho stvořil prvního.
Pamatuj ale, bude to naše tajemství; víš, mezi námi ŽENAMI..."

Ztráta

25. srpna 2007 v 20:00 Citáty, motta, atd...
Není větší ztráty, než ztracený čas.

Karkůlka

24. srpna 2007 v 20:00 Blbosti

Mates

22. srpna 2007 v 23:18 About me
Tohle je nejukecanější kluk, kterýho znám. Jeho oblíbená barva je růžová ( vždyť je v modě;) )


Moje tajemství

13. srpna 2007 v 17:30 Moje tvorba
Ach jo sedím tu tak sama zrovna když začínají hrát můj oblíený ploužák to je k vzteku. Když vidím ty štastné páry, jak se k sobě tisknou, pohupujou v rytmu sem a tam, tak jim tak trochu závidím. Já tu jen sedím. Nikdo se nepříjde zeptat jestli si nezatancuju. To člověku moc nepřidá. Chvílemi vidím jak se pár kluků kouká mím směrem a něco si šuškají, ale výsledek?? Absolutně žádný. Začíná mě to žrát čím dál tím víc. Zvednu se a zamířím k baru. Pomyslím si - Snad to pár panáků spraví aspoň než co skončí tahle písnička. Když dorazím k baru poručím ji jedno jablíčko. Ve vteřině je ve mě a já požadavek několikrát opakuju. V duchu nadávám, že se písnička poařád nemá ke svému konci. Jednou, ale zkončit musí, povzbuzuju se. Začínám se pomalu pohupovat do rytmu mého oblíbeného ploužáku s mírnou opičkou ( těch pár panáků nebilo to jediné co jsem pila dnes večer ). Najednou mi nějaký boreček zaklep na rameno. Otočím se. Trochu rychleji než jsem plánovala. Trochu se mi zamotala hlava, ale ustála jsem to! Jsem dobrá. " Ahoj." pozdravíme ten boreček. "Čau" odpovídám bez zájmu. " Nezatancujeme si?" Ptá se mě, že je ho sotva slyšet. Nebýt mojí opičky, nikdy bych mu na to nekývla. Jen co jsme došli na parket a párkrát se otočili do rytmu písnička zkončila. Rychle jsem se vymanila z jeho sevření a zmyzela mu v davu. Nemám zájem o něco dalšího. Začala se mi točit hlava tak jsem nabrala směr ven. Ven z hospody, pryč od tolika lidí. Všechno má své meze. Venku se opřu o zeď a z tašky vytáhnu cigára který si ke mě schovala kamarádka. Ačkoiv nekouřím, zapálím si. Z tašky vytáhnu zapalovač a kámošce se v duchu poděkuju za jedno cigáro. A tak tam tak stojím, kouřím a přemýšlím. Neptejte se o čem. To vám nepovím, ale ne žebych něchtěla. Myšlenky se mi v hlavě prolínají jedna s druhou. Žádnou ani nedokončím. Nejde to v takové rychlosti. Když jsem si potáhla z dalšího cigára oběvil se u mě jeden kluk. Poznala jsem v něm kámoše, kterého jsem mocinky dlouho neviděla. Dali jsem se do řeči. Slov dalo slovo a zašli jsme na panáka. Nekolikrát jsem každý otočili rundu, pokouřili "moje" cíga ( budu muset kámošce koupit nový ). Když už jsme se skoro neslyšeli zašli jsme před hospodu a tam pokračovali v hovoru. Najednou jsem si uvědomila, že je Jirka nějak moc blízko mě, ale nějak moc jsem to neřešila, povídali jsme si dál. Za chvíli mě začal líbat. Napřed pomalou, nesměle. Ucukla jsem. To, že jsem se pohádal se svým přítelem ještě neznamená, že se můžu vykousnout se svým kámošem. Najednou jsem ho, ale líbat já. Vášnivě jako svého přítele napadlo mě. Je možné, že v té chvíli jsem i myslela, že je to on a ne Jirka. Našli jsme si místo kde jsme nebili lidem moc na očích. Všude to byli moji a Tomášovi známí a nebylo by dobrý kdyby mě tady viděli s Jirkou. došli jsme až k Jirkovi domů. Neměl to toiž moc daleko a zrovna měl volný celý byt. Toho jsme náležitě využili. Poslední co si však mlhavě pamutuju bylo, že se navzájem svlékáme. Další den jsem se probudila v Jirkově posteli s Jirkou vedle sebe. Zamrazilo mě. Nevěděla jsem co dělat. Začala jsem panikařit. Honem jsem si sezbírala všechny věci rychle se oblékla a zmizela domů. Cestou jsem si nadávala co jsem to provedla za blbost. Je sice fakt, že se mi Jirka líbil už od školy, ale tohle jsem neplánovala zvlášť teď, když jsem se pohádala s Tomášem. Doufám, že nás včera nikdo neviděl, protože nevím jak bych tohle Tomášovi vysvětlila. Jo, je fakt, že jsem hodně pila, ale to ještě neznamená, že jsem bez viny. Bude to moje malý tajemství. Moje a Jirky.

Manon

13. srpna 2007 v 16:56 About me
Tahle básnička se mi upa mocinky líbí.
Manon je můj osud, Manon je můj osud
Manon je všechno co nepoznal sjem dosud
Manon je první a poslední můj hřích
nepoznat Manon nemiloval bych
Manon je motýl Manon je včela
Manon je růže vhozená do kostela
Manon je všechno co nikdy neztratí nikdy svůj pel
Manon je rozum který mi uletěl
Manon je dítě Manon je plavovláska
Manon je první a poslední moje láska
Manon ach Manon Manon z Arrasu
Manon je moje umřít pro krásu...

Starý osel

12. srpna 2007 v 11:21 Krásné čtení
Jednoho dne starý osel spadl do studny. Chudák zvíře brečelo a brečelo po několik hodin a farmář se snažil vymyslet, co dělat. Nakonec si uvědomil, že to zvíře je staré a že tu starou studnu už nepotřebuje. Nemělo tedy cenu se snažit to zvíře zachránit.

Tak požádal pár sousedů, aby mu pomohli. Každý popadl lopatu a začal házet půdu a písek do studny. Napřed si osel uvědomil co se děje a začal hlasitě brečet. Pak všechny překvapil, protože se utišil.

Ještě tam hodili pár lopat plných půdy a pak se farmář podíval. Tam viděl něco neuvěřitelného. Jak lopata půdy padla na osla, on to otřásl a pak na to šlápl, aby se dostal výše.
A čím více farmáři na osla házeli hlínu, tím více ji otřásl a výše vyšlápnul. A nakonec osel byl tak vysoko ze studny, že jen vykročil na pastvu a odběhl.

Život na tebe bude házet špínu, různé druhy špíny. Umění je to otřást a šlápnout výše.

Každá naše potí je schůdek, po kterém se dá jít nahoru. My můžeme tak vylézt z těch nejhlubžších studen. Jenom nesmíme přestat, nesmíme se vzdát. Otřesme tu špínu a vezměme krok nahoru.Pamatuj si těch 5 jednoduchých pravidel na spokojenost:

1. Osvoboď srdce od nenávisti. Promiň.

2. Osvoboď mysl od starosti. Většina starostí se nikdy nesemele tak jako tak.

3. Žij jednoduše a měj radost z toho co máš.

4. Dej více.

5. Očekávej méně.


Dost už toho ...

Osel se později vrátil a kousnul farmáře, který ho chtěl pohřbit, do zadnice. To kousnutí se podebralo a farmář umřel v bolestích z té infekce.

Co nás dnešní lekce naučila?

Když uděláme něco špatného a pak se to snažíme pohřbít, vždycky se to vrátí a dá nám to do čumáku nebo do druhého konce.Nějak mi není hej

9. srpna 2007 v 21:02 Moje kecy
Chjo nějak na mě padla divná nálada (už aby byla pryč!!!!!!!!!) a nechce pryč . Najednou je mi strašný smutno ( ani slovo o přímení pls ). Přála bych si být teď někde jinde a hlavně ne sama!!!!

Test tajných přání

9. srpna 2007 v 19:02
Je to vážně moc zajímavý test

Velké okamžiky

8. srpna 2007 v 23:33 Krásné čtení
I když vidíte ty velké chvíle, jak se blíží, tak na ně nikdy nejste připraveni. Nikdo se neprosí, aby se jeho život změnil. Takže co jsme? Bezmocné loutky?? NE! Velké okamžiky přído tomu nezabráníte. Jde o to co uděláte potom. V ten moment zjistíte co jste opravdu za!