Docela mazec

8. ledna 2008 v 16:24 |  Co se jinam nevešlo
Tohle jsem vyštouralala na netu.

10 let jí pouze hranolky. Nic jiného!


Neuvěřitelné. Je jí patnáct, ale už deset let nejí nic jiného než hranolky. Odmítá pozřít cokoliv jiného. A přitom je zcela zdravá. Naopak, když pozře jinou potravu, přitíží se jí. 8. ledna 2008
Patnáctiletá Faye Campbell z britského Suffolku byla svéráz už v raném dětství. Do svých pěti let pila pouze mléko, cokoliv dalšího odmítala. Rodiče z toho už byli zoufalí, ať už jí nabídli cokoliv, chtěla pouze mléko. V pěti letech svůj stravovací návyk pozměnila, ale opravdu jen lehce. "Zkusila hranolky a od té doby už nejedla nic jiného," říká její matka.
Rodiče údajně zkoušeli všechno možné i nemožné, aby naučili dceru jíst i něco jiného. Bez sebemenšího úspěchu. Brali ji i k lékaři, ale ani ten neuspěl. "Ostatním rodičům to musí připadat šíleně podivné, ani my jsme si to nedovedli vysvětlit a lámali jsme si s tím hlavu," dodal otec dívky.
Pak ale přece jen našli lékaře, který si věděl rady. Byla to ale pořádně dlouhá cesta a navíc jsou teprve v její rané fázi. Po dvou letech léčby, na níž se podíleli různí specialisté i dětský psycholog, začala Faye opatrně i s dalšími pochutinami. Pozřela například housku nebo nudle.
Rodiče doufají, že to bude takhle dále pokračovat. "Mou nadějí je, že by třeba ve dvaceti mohlo být schopna zajít si do restaurace a objednat si cokoliv z jídelníčku," řekla její matka Carolyn.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 majunQa majunQa | Web | 12. ledna 2008 v 11:20 | Reagovat

pěknej blog ;)

2 © Ityježíšek © Ityježíšek | Web | 13. ledna 2008 v 17:05 | Reagovat

tak to je mazec

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama