Proč se snubní prsteny nosí na prsteníčku levé ruky ??

20. října 2009 v 14:32 |  Co se jinam nevešlo
článek z knížky "To je zvláštní, že vás to napadlo"...

Manžřelství je bezesporu dávnou tradicí. Snubní prsteny nosili už i staří Egypťané. Domnívali se, že od prsteníku levé ruky vede přímo k srdci žíla. Římany nazývaná Vena Amoris neboli žíla lásky. Proto se snubní prsteny měly nosit právě na tomto prstu lásky.
Proč bychom měli vůbec nosit prsteny ?? Prsten je nekonečný kruh, prosté, neporušené pouto, které má symbolizovat nepřetržité trvání lásky, dokonce i po smrti. Egypťané nosili prsteny vyzdobené z kostí, slonoviny, rákosu a kůže. V dnešní době většina z nás nosí prsteny zlaté nabo stříbrné, a do dámských zásnubních a snubních prstenů jsou často vsazovány diamanty či jiné drahokamy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 MaŁLi^^ MaŁLi^^ | Web | 20. října 2009 v 17:41 | Reagovat

dost dobrý citáty :) a tohle to je zajímavý.. žíla lásky..:)

2 Markéta Markéta | 20. června 2016 v 10:02 | Reagovat

Tohle už jsem někde četla a i mně to dává smysl, takže na to ráda věřím. Před svatbou jsem hledala hodně článků o tom, jak by se měl nosit zásnubní prsten po tom, co žena dostane snubní. Měla jsem za to, že by měly být pravděpodobně oba na stejném prstu (protože jsou oba z lásky), a tak jsem z toho důvodu vybíraly snubní prstýnky u Rýdla, kde kupoval manžel zásnubní, aby k sobě ladily, ale nakonec stejně nosím zásnubní na pravé ruce, protože mít dva prstýnky na jednom prstu mi bylo hrozně nepohodlné :/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama